Tipy na výlet

Okolí Chaty Pohoda

Chtěli byste vyrazit na výlet, ale nevíte kam ? Inspirujte se zde výběrem z výletů po okolí Nové Vsi nad Nisou, či okolních cyklotras.

 

Kam v létě?

Pro perfektní využití volného času, nabízí okolí naší chaty nepřeberné množství aktivit. Chcete-li prožít dovolenou aktivně s kapkou adrenalinu, nebo jen procházkami či lenošením. Přímo u chaty venkovní posezení se zastřešeným krbem, pizza pecí a posezením u ohniště. Pro děti je k dispozici houpačka, trampolína či bazén se slanou vodou, velká zahrada a travnaté hřiště.

Kolem chaty vedou trasy k nejbližším rozhlednám v okolí a dalším zajímavostem Jizerských hor. V okolí se nachází rozhledny Černá Studnice - 783 m, Nisanka - 676 m, rozhledna Bramberk a Špičak s lanovkou. Procházky a výlety s podzimních měsících lze skloubit s houbařením. Černostudniční hřeben s rozsáhlými lesy je k tomu ideální. Pěší tůry po okolí jsou tím pravým aktivním relaxem.

300 m od chaty, na místě kde pramení řeka Nisa, začíná jedna z nejznámějších cyklotras, která vede až do Baltského moře. Koupaní je možné na místním koupališti a na 3 km vzdálené přehradě v Jablonci nad Nisou. Při nepříznivém počasí lze využít Jabloneckého bazénu se skluzavkami. Pro milovníky skla je tu Muzeum skla. V Liberci určitě stojí za návštěvu Ještěd, centrum Babylon, Zoologická a botanická zahrada.

Dále se v blízkosti nabízejí zámky: Sychrov, Hrubý Rohozec, Frýdlant a Bozkovské jeskyně. Janově nad Nisou se nachází bobová dráha s celoročním provozem. Další vyžití nabízí Jablonec s tenisovými kurty či halou a squash centrem v hotelu Břízky. 

Naše služby

V letních měsících nabízíme možnost zapůjčení čtyřkolek s doporučením vhodných tras v okolí. Rovněž zprostředkujeme zapůjčení horských kol.

Dále nabízíme možnost zapůjčení vozítek Segway X2: 1 vozítko:
  30 minut /500,-Kč
  1 hodina / 800,-Kč
  2 hodiny / 1 250,- Kč
  3 hodiny / 1 850 Kč
  4 hodiny / 2 370,- Kč
    (ceny jsou bez DPH)

Chcete si dát dobré pivko? Zapujčíme Vám pípu s chlazením Linde 25/K za poplatek 200 Kč /1 den - po dohodě Vám i zajistíme sudy.

Pro vyznavače létání a adrenalinu je tu nabídka tandemových letů www.tandemcentrum.cz


Kam v zimě?

 

V blízkosti chaty (250 m) se nachází vlek POHODA. 650 m dlouhá POMA s osvětlenou sjezdovkou a večerním provozem.  Stačí jen nasadit lyže a pohodlně dojet až na sjezdovku. Bežecké tratě s nástupem přímo před chatou s propojením na okolní tratě po hřebenu Černé Studnice s možností napojení na Jizerskou magistrálu. V blízkosti chaty se nachází další možnosti sportovního využití:

  •  Smržovka- osvětlená a uměle zasněžovaná sjezdovka-800 m-kotva
  •  Špičák – horské středisko vzdálené 6 km
  •  Severák Hrabětice- lyžařský areál vzdálený 14 km od chaty
  •  Harrachov - populární lyžařský areál vzdálený 17 km od chaty
Bungee jumping z televizní věže
Bungee Jumpingu z Televizní věže 145 metrů nad městem Harrachov Vám umožní absolvovat Bungee Jumping kdykoli v roce. Jediný celoroční Bungee Jumping v celé Evropě. Seskoky každý týden po celý rok. Přijeli jste do Harrachova na dovolenou? Chcete si skočit Bungee Jumping během Vaší letní či zimní dovolené? Jsme tu pro Vás i v zimě.